Grci protiv BiH istakli transparent „Nož, žica, Srebrenica“

© AFP 2023 / Angelos TZORTZINISGrčka reprezentacija
Grčka reprezentacija - Sputnik Srbija
Grčki navijači na meču u Atini protiv Bosne i Hercegovine u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo istakli su transparent „Nož, žica, Srebrenica“.

Transparent je tokom prvog poluvremena na stadionu Jorgos Karaiskakis podignut iza gola Asmira Begovića, a ubrzo je sklonjen, ali Fudbalski savez Grčke najverovatnije očekuje kazna UEFA zbog širenja političkih poruka.

​To nije jedini incident između dve strane, ispred stadiona su pretučena trojica navijača Bosne i Hercegovine uz povike „Kosovo je Srbija“, a potom je policija sprečila sukob pristalica na tribinama kada su gosti zapalili nekoliko baklji i gađali Grke.

Ništa mirnije nije bilo ni na terenu pošto su Edin Džeko i Sokratis Papastatopulos dobili crvene kartone, u sukobu u kojem mu je kapiten selekcije BiH skinuo šorts.

Utakmica u Pireju završena je rezultatom 1:1 golom Jorgosa Cavelisa u poslednjem minutu, a prethodno je Miralem Pjanić bio strelac.