Početkom oktobra Asanž je tokom video mosta u Berlinu obećao da će do kraja ove godine objaviti „važne podatke“ o vladama tri zemlje i izborima u SAD. U sredu se na sajtu pojavio 26 deo poverljive prepiske Podeste. U štabu Klintonove su saopštili da je organizacija dobila dokumenta od Rusije.
„To nije istina. Mi možemo reći da ruska vlada nije bila izvor“, izjavio je Asanž u intervjuu RT, komentarišući optužbe štaba Klintonove da mu Moskva nije predavala informacije.
Osnivač Vikiliksa je naveo da mu je „žao Klintonove“ jer vidi u njoj čoveka koju izjedaju ambicije.
Ovog leta je šef nacionalnog komiteta Demokratske partije SAD Debi Vaserman-Šulc podneo ostavku nakon objavljivanja Vikiliksa skandaloznih detalja organizacije predao je haker pod nadimkom Guccifer 2.0. Hakovani su bili i sistemi drugih organizacija Demokratske partije koji su odgovorni za izbore na različitim nivoima.
Predstavnici Demokratske partije i Klintonova su izjavili da su hakeri iz Rusije umešani u ovaj incident u želji da utiču na rezultate predsedničkih izbora. Uostalom, američke vlasti nisu predstavile nikakve dokaze za svoje optužbe.
Ruski predsednik Vladimir Putin je izjavio u objavljenim podacima nema ništa interesantnog za Moskvu, već da se histerika povećava kako bi se skrenula pažnja sa sadržaja dokumenata.