Prema rečima umetnika, njegov cilj je da probudi svest o „nejednakostima koje utiču na čovečanstvo“, poput siromaštva, nasilja, nedostatka školovanja i kršenja prava žena. U okviru projekta, Takraj je razgovarao sa učesnicima, mladim ljudima rođenim ′80-ih i ′90-ih godina, o njihovim životima i problemima sa kojima se suočavaju.
Prema njegovim rečima, više vremena mu je trebalo da ubedi ljude da ih slika u njihovim domovima nego da zabeleži fotografije. „Koristim društvene mreže, radim sa nekoliko lokalnih nevladinih organizacija, a ponekad samo priđem ljudima na ulici i pitam ih, ali to je retkost, jer u nekim društvenim zajednicama to predstavlja opasnost. U svakom novoj državi moram brzo da formiram mrežu ljudi od poverenja kojima je jasno šta zapravo pokušavam da uradim i koji su spremni da mi pomognu“, rekao je Takraj.
„Smatram da su nejednakosti i neznanje glavna zla današnjeg društva. A ono što je po mom mišljenju važno i što ne smemo da zaboravimo je da upravo današnja mladež gradi svet budućnosti“, dodao je umetnik.
„Projekat ’Moja soba‘ plod je dugotrajnog procesa. Za njegovu realizaciju trebalo mi je 6 godina, korak po korak. Zanimali su me različiti stilovi života i kulture, sve brža i brža mutacija sveta“.