Snouden je rekao da je „slika koja je predstavljena u izveštaju toliko naivno ikrivljena da bi bilo smešno da se ne radi o tako ozbiljnom malicioznom činu“.
@Snowden Their report is so artlessly distorted that it would be amusing if it weren't such a serious act of bad faith. Let's take examples:
— Edward Snowden (@Snowden) September 15, 2016
U izveštaju se navodi da je Snouden oštetio nacionalnu bezbednost kada je objavio hrpu dokumenata o obaveštajnim programima američke vlade 2013. godine.
Komitet je utvrdio da Snouden nije uzbunjivač, objašnjavajući da je zaobišao brojne zvanične kanale koji su na raspolaganju da bi izrazio zabrinutost zbog američkih obaveštajnih aktivnosti.
U izveštaju se Snouden karakteriše kao neko ko preuveličava i fabrikuje, ko je lagao o svojoj službi u američkoj vojsci i prethodnom zaposlenju u Centralnoj obaveštajnoj agenciji (CIA). Osim toga, u izveštaju ga optužuju za krađu odgovora za test za zapošljavanje NSA i da je falsifikovao procene o učinku.
Snouden je u četvrtak objavio dodatne poruke u kojima detaljno opisuje probleme sa izveštajem, uključujući i „Izgleda da je Komitet namerno spojio moj ovlašćeni rad za državne organe sa mojim neovlašćenim uzbunjivanjem. To im umanjuje značaj“.
Snouden je 2013. otkrio dvojici reportera poverljive dokumente u kojima je izložio masovni nadzor Vlade SAD u zemlji i inostranstvu. Snouden je suočen sa optužbom za špijunažu i drugim optužbama koje bi mogle da ga pošalju u zatvor na izdržavanje kazne do 30 godina.