„Soratnik“ je oklopno vozilo guseničar opremljeno kompjuterizovanim sistemom kontrole, kao i opremom za detekciju i nadzor i može da ponese različite nosače oružja. Osim toga, vozilo može da radi zajedno sa drugim bespilotnim vozilima, uključujući i bespilotne letelice.
Ali dok je „Soratnik“ impresivan vojni robot, postoje i mnogi drugi sistemi na daljinsku kontrolu vredni pomena.
„Rekon skaut“ je, verovatno, najkompaktniji špijunski robot masovne proizvodnje. Ova bespilotna jedinica, koja je teška samo oko 700 grama, može biti opremljena termalnim vizuelnim sistemom, što ga čini neprocenjivim za tajna izviđanja.
Treba napomenuti da, iako su ruski naučnici razvili analogni robot koji bi mogao čak i da prevaziđe „Rekon skaut“, njega vojska tek treba da uvede.
Taktički borbeni robot „DOGO“, kojeg je napravio „Dženeral robotiks“, služi kao dokaz da laki izvidnički bespilotni sistemi takođe mogu da budu prilično smrtonosni. Ovaj uređaj na daljinski pogon opremljen je devetomilimetarskim pištoljem „Glok“ i može se postaviti da brzo neutrališe neprijateljske ciljeve bez ugrožavanja ljudstva.
„Foster-Milerog“ „TALON“ verovatno je vojni robota sa najvećom masovnom proizvodnjom sa više od 3.000 već napravljenih jedinica. Ovo malo vozilo na daljinsko upravljanje aktivno su koristile američke snage u Avganistanu za uklanjanje eksplozivne borbene tehnike, ali može da se koristi i za izviđanje i može da bude opremljen širokim asortimanom oružja, uključujući i mitraljez, snajpersku pušku i antitenkovski raketni bacač.
Ruski „Uran 9“ verovatno je najteži koji postoji bespilotni borbeni sistem. Ovo desetotonsko oklopno vozilo može biti opremljeno topom kalibra 30mm, mitraljezom visokog kalibra, antitenkovskim raketnim bacačem i raketnim bacačem zemlja-vazduh „Igla“. Vozilo je napravljeno za daljinsko izviđanje i kao jedinica za vatrenu podršku.