Srbija remizirala sa Irskom

© Tanjug / Milutin MarkovićDuel tokom kvalifikacione utakmice za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine između Srbije i Republike Irske
Duel tokom kvalifikacione utakmice za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine između Srbije i Republike Irske - Sputnik Srbija
Fudbalska reprezentacija Srbije remijem protiv Republike Irske 2:2 (0:1) u Beogradu započela je kvalifikacije za Svetsko prvenstvo u Rusiji.

Irci su poveli golom Džefa Hendrika u 2, Srbija je preokrenula preko Filipa Kostića u 62. i Dušana Tadića iz penala u 68, ali je konačan rezultat postavio Deril Marfi u 81. minutu.

Dramatičan meč viđen je na stadionu Rajko Mitić, a izabranici Slavoljuba Muslina imaće za čim da žale, posebno za prečkom Andrije Pavlovića u 72. i stopostotnom šansom Branislava Ivanovića u 85. minutu.

Ponovo su srpski fudbaleri ispoljili slabosti iz prošlih kvalifikacija, naivno primili dva gola posle grešaka, ali je bila vidljiva velika želja ka boljim rezultatima.

Ostaće žal za ispuštenim bodovima na svom terenu, ali kvalifikacije su tek počele i ima još dosta utakmica da se isprave stvari.

Naredni meč „orlovi“ gostuju Moldaviji 6. oktobra.

U ostalim mečevima D grupe Austrija je pobedila u Gruziji 2:0, a Vels na svom terenu Moldaviju 4:0.