Zlatni vaterpolisti Srbije (foto)

© Sputnik / Konstantin Čalabov / Uđi u bazu fotografijaZlatni vaterpolisti Srbije
Zlatni vaterpolisti Srbije - Sputnik Srbija
Vaterpolisti Srbije u finalu Olimpijskog turnira u Rio de Žaneiru osvojili su zlatu medalju, pobedivši reprezentaciju Hrvatske rezultatom 11:7.

Pobedom nad Hrvatskom rezultatom 11:7 (3:2, 3:1, 3:2, 2:2) vaterpolisti Srbije ispunili su svoj dugogodišnji san i osvojili zlato na Olimpijskim igrama!

© Sputnik / Konstantin Čalabov / Uđi u bazu fotografijaStefan Mitrović u Riju, posle pobede u finalu sa Hrvatskom.
Stefan Mitrović u Riju, posle pobede u finalu sa Hrvatskom. - Sputnik Srbija
Stefan Mitrović u Riju, posle pobede u finalu sa Hrvatskom.

To je druga zlatna medalja za Srbiju na Olimpijskim igrama u Riju, nakon što je Davor Štefanek osvojio zlatnu medalju u rvanju, a ukupno osma medalja.

Vaterpolisti su, takođe, objedinili titule evropskog, svetskog i olimpijskog prvaka čime su ušli u istoriju tog spota.