Iz institucije predsednika države nisu odgovarali na pitanja da li je Vujanović dao saglasnost Agenciji za sprečavanje korupcije da kontroliše njegove eventualne bankovne račune. Na isto pitanje nije bilo odgovora ni iz vladinog Biroa za odnose s javnošću u vezi sa premijerom Milom Đukanovićem.
Vujanović i Đukanović su prošle godine bili među funkcionerima koji nisu dali saglasnost da neko „dira njihove bankovne račune, prenosi portal „In4s“.
Od 2005. godine, od kada se objavljuju izvještaji o prihodima i imovini, Vujanović ni u jednom nije naveo da je imao bilo kakvu ušteđevinu. Isti slučaj je i sa njegovim partijskim šefom Milom Đukanovićem, koji nikada nije prijavio da je uštedeo preko 5.000 evra zahvaljujući svojim brojnim javnim funkcijama, ali i unosnim privatnim biznisima.
Đukanović je u novom imovinskom kartonu prijavio Agenciji za sprečavanje korupcije da obavlja devet funkcija, te da je vlasnik milionske imovine u vidu vlasništva u privrednim društvima, nekretninama i zemljištu. Đukanović je prvi put ove godine u izvještaju o imovini prijavio nekretnine koje su u vlasništvu tri firme u kojima je on vlasnik ili suvlasnik kapitala.
Đukanović je stoprocentni vlasnik firme „Kapital invest“, polovine firme „Global Montenegro“, te 25 odsto akcija „Univerzitasa“, u okviru kojeg radi Univerzitet „Donja Gorica“.
Prema Zakonu o sprečavanju korupcije, izvještaj o prihodima javnog funkcionera treba da sadrži i podatke o gotovom novcu u iznosu preko 5.000 evra, o depozitima u bankama i drugim finansijskim organizacijama u zemlji i inostranstvu.