Srbija pobedila Hrvatsku, po tradiciji!

© AFP 2023Srbija, Hrvatska
Srbija, Hrvatska - Sputnik Srbija
Magičan niz se nastavlja! Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale olimpijskog turnira u Riju pošto je u četvrtfinalu pobedila Hrvatsku rezultatom 86:83.

Košarkaši Srbije nastavili su magični niz srpski sportista na Olimpijskim igrama pobedivši Hrvatsku u četvrtfinalu.

​Počeli su nervozno srpski košarkaši, u prvom poluvremenu nisu uspevali da nađu svoju igru, ali su držali rezultatski priključak i na poluvreme se otišlo rezultatom 38:32.

U trećoj četvrtini eksplodirao je Bogdan Bogdanović i sa nekoliko sjajnih ulaza i tri trojke doneo prednost Srbiji od 12 poena razlike.

​Najveća prednost za srpski tim iznosila je i 14 poena razlike, ali se Hrvatska dobrom igrom u napadu i praznim hodom Srbije vratila na samo koš razlike u poslednjoj četvrtini na nekoliko minuta do kraja.

​Ipak, kao po tradiciji, Srbija je u neizvesnoj završnici bila smirenija, Jokić je pogodio četiri uzastopna slobodna bacanja i svojoj ekipi doneo prolazak u polufinale, gde će se sastati sa reprezentacijom Australije.