Vojne igre u Rusiji: Srbija četvrta u tenkovskom bijatlonu

© Sputnik / Maksim Blinov / Uđi u bazu fotografijaEkipa Mongolije, učesnici takmičenja "Tenkovski bijatlon" tokom trke na Međunarodnim vojnim igrama 2016 u Moskvi.
Ekipa Mongolije, učesnici takmičenja Tenkovski bijatlon tokom trke na Međunarodnim vojnim igrama 2016 u Moskvi. - Sputnik Srbija
Ruska posada tenka T-72 je sa najboljim vremenom završila prvu etapu trke na takmičenju „Tenkovski bijatlon“.
Sergej Šojgu - Sputnik Srbija
Šojgu: „Važno je učestvovati, a ne pobediti“ ovde ne važi (video)

Cilj trke bio je da timovi prođu specijalnu trasu, da savladaju prepreke kao što su nasip, protivtenkovski jarak, visokobrzinsku trasu, da pogode mete na udaljenosti od 1.600 i 1.800 metara i da pogode vazdušnu metu iz mitraljeza.

Najbolja od četiri tima bila je ruska posada. Ona je savladala stazu za 23 minuta i 39 sekundi.

Druga je bila posada Indije sa rezultatom od 25 minuta i 50 sekundi, treća posada Kazahstana sa vremenom od 26 minuta i 44 sekundi.

Srbija je četvrta sa rezultatom od 33 minuta i 10 sekundi.

U drugoj trci takmičiće se timovi iz Mongolije, Kuvajta i Jermenije.