Pajtić je za „Glas Amerike“ rekao da kod tih sagovornika provejava bojazan da Srbija u određenom smislu menja kurs.
Tvrdi da postoji nelagoda, posebno kod američkih sagovornika, zbog činjenice da je mandatar nedelju dana posle izbora išao u Kremlj, a saopštenja Kremlja da se očekuje da u vladi budu predstavnici onih stranaka odnosno pojedinci koji podržavaju dobre odnose sa Rusijom, u SAD se smatra „neprimerenim mešanjem u unutrašnje poslove Srbije“.
„Uz bazu u Nišu, uz zajedničke vojne vežbe sa ruskom vojskom usred krize u Ukrajini, sve to stvara jednu sliku okretanja Srbije ka Rusiji, što stvara priličnu nervozu kod sagovornika i iz SAD i EU“, naveo je Pajtić, stoji u saopštenju koje je Informativna služba DS prosledila medijima.
Pajtić se požalio na medijsku scenu u Srbiji i naveo da neki, kako je rekao, vladini mediji imaju „izrazito antizapadni stav i to se ovde (u SAD) sve vidi“.
„Mislim da nije mudro ulaziti u tu vrstu procesa koji može da osnaži uticaj Rusije u Srbiji do te mere da će pod znakom pitanja biti i proces evrointegracija. Kada se stvori jedan takav ambijent, takva atmosfera, a stranke na vlasti će se menjati, teško će se menjati atmosfera u društvu i postići kritična masu podrške da bi se ušlo u evropsku zajednicu naroda“, rekao je Pajtić.