Portugalija je šampion Evrope

© AP Photo / Martin MeišnerPortugalija šampion Evrope
Portugalija šampion Evrope - Sputnik Srbija
Fudbalska reprezentacija Portugalije prvi put u istoriji osvojila je titulu šampiona Evrope, pošto je večeras u finalu savladala Francusku 1:0, posle produžetaka.

Gol za titulu postigao je Eder u 109. minutu.

Mladi navijači u sukobu sa interventnom policijom ispod Ajfelove kule u Parizu. - Sputnik Srbija
Suzavac i vodeni topovi tokom finalne utakmice na EP u fudbalu (video, foto)

Portugalci su od 25. minuta igrali bez Kristijana Ronalda koji je zbog povrede morao da napusti teren.

Iako su "trikolori" važili za favorite, iako su Francuzi bili bolji rival tokom većeg dela meča, iako je Kristijano Ronaldo napustio utakmicu zbog povrede već sredinom prvog poluvremena — Portugalija je stigla do titule.

Najveću priliku u regularnih 90. minuta propustio je Andre-Pjer Žinjak, koji je u nadoknadi vremena pogodio stativu portugalskog gola.

U produžecima, Portugalci su igrali sve bolje i bolje. Prvo je Rafael Gereiro na početku drugog produžetka pogodio prečku iz slobodnog udarca, da bi samo dva minuta kasnije rezervista Eder snažnim udarcem doneo vođstvo i, ispostaviće se, pobedu svom timu, prenosi RTS.

Kristijano Ronaldo je plakao kada je zbog povrede napuštao teren, ali je kraj meča dočekao sa širokim osmehom. Iako nije bio pored saigrača na terenu, sve vreme je pored klupe, skoro koliko i Santoš, davao savete i aktivno učestvovao u igri svog tima.

Kristijano Ronaldo tako je u istoj godini postao i klupski i reprezentativni šampion Evrope.

S druge strane, Antoan Grizman je odigrao fantastičan turnir. Postigao je šest golova i postao najbolji strelac Šampionata. Ipak, posle poraza u finalu Lige šampiona, poražen je i u finalu Evropskog prvenstva.