On je u intervjuu za Rojters rekao i da Britanija ne bi mogla automatski da dobije status kao Švajcarska, koja ima pristup jedinstvenom tržištu EU bez istovremenog slobodnog kretanja kapitala, radne snage, dobara i usluga.
„Britanija apsolutno mora da razreši problem oko toga ko je predstavlja, a nakon toga možemo da radimo na planu izlaska i na vremenskom okviru“, naveo je francuski ministar spoljnih poslova.
Britanski premijer Dejvid Kameron, koji se zalagao za ostanak u EU, najavio je posle referenduma da će podneti ostavku. On je, međutim, odbio da pokrene mehanizam za izlazak iz Unije, odnosno član 50 Lisabonskog sporazuma, a ostaće na funkciji premijera sve dok njegova Konzervativna stranka za tri meseca ne izabere novog lidera.
Kad je reč o pristupu jedinstvenom evropskom tržištu, za kojeg lider kampanje za „bregzit“ Boris Džonson tvrdi da Britanija može da dobije bez pristanka na slobodu kretanja kapitala, radne snage, dobara i usluga, Ero je rekao: „Ima zemalja sa takvim statusom. To je slučaj sa Švajcarskom. Ali to nije automatski“.
„Ima još puno stvari o kojima treba da razgovaramo. Mislim da prvo treba tačno da saznamo šta Britanci žele“, naveo je Ero.