- Sputnik Srbija

Pajeova „bomba“ za trijumf Francuske!

© REUTERS / John Sibley LivepicDetalj sa utakmice otvaranja EP 2016 u Francuskoj
Detalj sa utakmice otvaranja EP 2016 u Francuskoj - Sputnik Srbija
Francuska je u prvom meču na Evropskom prvenstvu savladala Rumuniju sa 2:1. Rumuni bili nadomak iznenađenja, ali je Dimitri Paje u finišu meča pravim projektilom doneo pobedu „trikolorima“.

U prvom meču na Evropskom prvenstvu, Francuska je rezultatom 2:1 savladala Rumuniju i pokazala zašto je smatraju glavnim favoritom za osvajanje turnira.

Aleksandar Kolarov u dresu reprezentacije Srbije - Sputnik Srbija
Evro 2016: Najveći i najsramotniji neuspeh Srbije

Rumuni su odigrali čvrst meč, ali je talenat ekipe Didijea Dešana ipak došao do izražaja. Francuzi su bili dominantni tokom većeg dela meča, stvorili nekoliko dobrih prilika za gol, pa je konačan rezultat meča potpuno zaslužen.

Rumunija je najbolje prilike imala na početku prvog i drugog poluvremena, ali lopta nije htela u gol.

S druge strane, „trikolori“ su kontrolisali posed lopte, imali mnogo veći broj tačnih dodavanja, na kraju krajeva — postigli i dva lepa gola.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a najbolju priliku u tom delu meča propustio je Antoan Grizman, koji je pogodio stativu gola Tatarušanua.

Navijač Francuske reprezentacije u Parizu na EP 2016 - Sputnik Srbija
U Francuskoj počelo EP u fudbalu

Francuska je povela u 58. minutu. Paje je bio asistent, a Žiru se sjajno snašao u vazduhu (uz kontakt sa golmanom) i glavom sproveo loptu u mrežu.

Samo nekoliko minuta kasnije, Evra je neoprezno startovao na Stančijua, da bi Stanku bio siguran izvođač najstrože kazne.

Nošeni pesmom sa tribina „Stadion Francuska“, domaćin je ipak smogao snage da u finišu stigne do pobede. Dimitri Paje je sjajnim udarcem „skinuo paučinu“ iz gornjeg desnog ugla rumunskog gola i doneo veliko slavlje Francuzima u Sen Deniju.

Drugo kolo Grupe A igraće se 15. juna, kada će se Francuska sastati sa Albanijom, a Rumunija sa Švajcarskom.

Drugi meč grupe A igra se u subotu od 15 časova, a sastaju se Albanija i Švajcarska.