Sud u Istanbulu je početkom marta o imenovao poverenike za upravljanje agencijom „Cihan“. Na sličan način uvedena je spoljna uprava u najtiražnijim turskim novinama „Zaman“, nakon čega se njen kritički stav prema vlastima promenio za 180 stepeni. Savez novinara Turske osudio je pritisak vlasti na opozicione medije i ovakvu praksu imenovanja poverenika nazvao novom metodom cenzure.
Odluka poverenika o prekidu rada tiče se svih medija kompanije „Feza Jajin Grubu“, uključujući i televiziju „Kure“, sajtove agencije i novine. Ranije je više od 400 zaposlenih u novinama Zaman i agenciji Cihan izgubilo posao.
U Turskoj su ranije zatvoreni privatni televizijski kanali „Kanalturk“ i „Bugun TV“, novine „Bugun gazetesi“ i „Milet gazetesi“ i radio-stanica „Kanalturk radio“, koji ulaze u sastav holdinga „Koza-Ipek“. U svom zvaničnom saopštenju, poverenici kompanije objasnili su zatvaranje medija njihovim neprofitabilnošću. Sam holding, novine „Zaman“ i agenciju „Cihan“ vlasti Turske smatraju povezanim sa opozicionim islamskim propovednikom Fetulahom Gulenom, koji živi u SAD.
Osim toga, poteškoće sa radom u Turskoj imaju i ruski mediji. Krajem aprila u zemlji je blokiran sajt ruske agencije „Sputnjik“. Glavnom uredniku turske redakcije „Sputnjika“ Turalu Kerimovu oduzeli su akreditaciju, zabranjen mu je ulazak u zemlju i oduzeta boravišna dozvola. Kerimov je ranije izjavio da su mu turske vlasti zabranile ulazak u zemlju bez objašnjenja.
Kasnije je turski zamenik premijera Numan Kurtulmuš rekao da je odluka o zabrani ulaska Kerimovu doneta na predlog organa bezbednosti Turske.