Prema Šafiju, učešće privatnog kapitala u realizaciji socijalnih projekata u Iraku značajno doprinosi razvoju turizma.
Intervju je napravljen nekoliko nedelja posle otvaranja akvarijuma, koji ne samo da je najveći u Iranu, nego je najveći u tom delu svetu, uključujući ceo Bliski i Srednji istok.
آکواریوم اصفهان | #Isfahan Aquarium https://t.co/Dp6I9yfOGp
— Abbas Malek Hosseini (@AbbasMHosseini) April 3, 2016
„Lokalne vlasti dobro znaju da je Isfahan, jedna od najatraktivnijih turističkih destinacija u Iranu, zapravo nešto što ih podstiče da naporno rade na poboljšanju uslova za turiste. U poslednjih nekoliko godina jedan od najvažnijih koraka u tom pravcu su privatne kapitalne investicije u realizaciji velikih društvenih projekata“, kaže on.
تونل آکواریوم#اصفهان#گزارشتصویریhttps://t.co/8QmuxTQayD pic.twitter.com/e36dUoynRF
— madyar (@madyar) March 28, 2016
Šafi napominje da su „odgovorni u projektu dali sve od sebe da akvarijum ispune stanovnicima morskih i okeanskih dubina iz celog sveta“.
„Posebno smo ponosni na činjenicu da smo stvorili klimatske uslove kakvi postoje u basenu Amazona, koji omogućavaju raznim vrstama životinja život u akvarijumu. Sve u svemu, naša kolekcija sastoji se od oko 6.000 vrsta riba, od kojih 400 spada u ugrožene vrste“, priča Šafi.
بازدید مسافران نوروزی از بزرگترین تونل آکواریوم ایران — اصفهانhttps://t.co/zI0CAGmC9R pic.twitter.com/5CGAiu6AK7
— خبرگزاری ایسنا (@isna_farsi) March 26, 2016
Akvarijum se prostire na 3.500 kvadratnih metara sa najmanje 1.080 kubnih metara vode. Turisti mogu da vide najređe vrste riba i da sa strane ili ispod akvarijuma uživaju u ambijentu kao da se nalaze 35 metara ispod morske površine.
نخستین تونل آکواریوم #ایران در #اصفهان افتتحاح شد. pic.twitter.com/nFuc4f8UWD
— علی بی غم (@persian_gulf400) March 15, 2016
Pored riba, u akvarijumu žive i pripadnici drugih vrsta, poput sunđera i morskih zvezda — sve u svemu, živa bića iz morskih i okeanskih dubina sa svih strana sveta.