„Ne treba zaboraviti da, iako su (bivši predsednik Republike Srpske Radovan) Karadžić i Šešelj Srbi, oni pripadaju različitim državama. Karadžić predstavlja Republiku Srpsku u sastavu Bosne i Hercegovine, a Šešelj Srbiju“, napisao je Kosačov na svojoj fejsbuk-stranici.
Prema njegovim rečima, tu je očigledna razlika u odnosima Zapada: Srbija je „predmet dublje integracije u evroatlantske strukture“, zbog čega se izbegava davanje bilo kakvih povoda protivnicima tih integracija da reaguju, dok je „Republika Srpska i dalje objekat žestokog zapadnog pritiska“.
Rukovodilac Centra za proučavanje savremenih balkanskih kriza Ruske akademije nauka Jelena Guskova navela je da je rad Međunarodnog tribunala za bivšu Jugoslaviju bio krajnje pristrasan.
„Šešelj je u periodu kojim se bavio Tribunal bio na rukovodećim funkcijama samo opozicioni političar, nije bio vojnik. A vojnim i političkim rukovodiocima Srba iz Srbije, Bosne i Hercegovine i hrvatske Srpske Krajine nijedna oslobađajuća presuda nije izrečena. Mislim da nju teško možemo očekivati i za generala (Ratka) Mladića, bez obzira na to što su mnoge optužbe protiv njega propale, kao i za Gorana Hadžića“, rekla je Guskova.