Kako je rekao, Saudijska Arabija, Turska, Francuska i Velika Britanija igraju na kartu da će sirijska armija izgubiti rat jer bi na taj način uspeli da nametnu svoje uslove na ženevskim pregovorima.
Govoreći o pregovorima, Asad je istakao da je Damask veoma fleksibilan u svim pitanjima, dok je glavni cilj nedopustiti da promakne šansa kako bi se pronašlo političko rešenje za Siriju.
„Ima onih koji optužuju Siriju i Rusiju da pokušavaju da predstave rusku vojnu podršku u borbi protiv terorizma kao umešanost zarad pomoći sirijskom predsedniku, kao i da na taj način remete tok političkog procesa. Moguće je da je to i moglo da bude istina, ali Damask je od samog početka pokazao fleksibilnost po svim pitanjima“, rekao je on i dodao da su se sirijske vlasti tokom prethodnih pet godina odazivale na sve inicijative za rešavanje sirijskog konflikta.
Ruska podrška ukazana sirijskim prijateljima, kako je rekao, doprineće bržem pronalasku političkog rešenja, a Sirija po tom pitanju nije menjala svoj stav ni pre vojne intervencije Rusije u Siriji, kao ni posle.
„Mi smo otputovali u Ženevu da pokažemo da smo fleksibilni. Istovremeno, pobede sirijske vojske uticaće na svetske sile i države koje koče politički proces u zemlji, budući da Saudijska Arabija, Turska, Francuska i Velika Britanija igraju na kartu da će sirijska vojska izgubiti kako bi nametnuli svoje uslove u ženevskim pregovorima. S tim u vezi, uspesi sirijske vojske će samo ubrzati politički proces“, istakao je Asad.
Kompletan intervju sa sirijskim predsednikom biće objavljen 30. i 31. marta.