„O rezultatima, odnosno o odluci državnog tužioca, javnost će biti blagovremeno obaveštena“, saopštio je USKOK na svojoj internet stranici.
Kako se navodi, izjava bivšeg ministra odbrane i dokumentacija koju je dostavio u vezi sa postupkom javne nabavke, odnosile su se samo na sprovođenje tog postupka za koje je Ministarstvo zaključilo da je taj postupak sproveden u skladu s propisima o javnoj nabavci.
Ministarstvo obrane ranije je saopštilo da su vojna Bezbednosno obaveštajna agencija i Vojna policija u proteklih nekoliko nedelja došle do informacija da je potrebno izvršiti ponovne i dodatne provere u vezi sa remontom i nabavkom aviona MiG-21.
Dodali su da će nastaviti da postupaju u skladu sa važećim zakonskim propisima i po zahtevima nadležnih državnih tela, budući da postoje ozbiljne naznake o zabrinjavajućim radnjama koje mogu uticati na odbrambenu sposobnost države.
„Jutarnji list“ je ranije objavio da Vojna policija provodi veliku istragu o remontu hrvatskih borbenih aviona MiG-21 u Ukrajini, zbog utvrđenih nepravilnosti, kao i da postoji sumnja u korupciju.
Hrvatskoj vojsci je u julu 2015. iz Ukrajine predato 12 remontovanih „migova“. Nakon osam meseci, Hrvatska raspolaže samo sa tri borbena vazduhoplova, dok ih je pet povučeno iz upotrebe, piše „Jutarnji list“.
Taj dnevnik tvrdi da su kriminalisti Vojne policije dosad utvrdili da su na avionima koje je Hrvatska preuzela od Ukrajine „prekucani“ serijski brojevi, koji ne odgovaraju dokumentaciji vazduhoplova, niti brojevima koji su navedeni u ugovoru o remontu, kao i da ugrađeni delovi ne odgovaraju pratećoj dokumentaciji.