Đoković: Endi, ne brini, igraćemo još finala ovde

© REUTERS / JASON O'BRIENNovak Đoković
Novak Đoković - Sputnik Srbija
Najbolji teniser sveta Novak Đoković šesti put u karijeri osvojio je Australijan open, pošto je danas u finalu savladao Britanca Endija Marija 6:1, 7:5, 7:6 (7:3)

Đoković se sa šest titula u Melburnu izjednačio sa Rojom Emersonom, a kada su grend slem trofeji u pitanju sa 11 titula stigao je Roda Lejvera i Bjorna Borga.

Meč je trajao dva sata i 53 minuta, a Đoković je ostvario 22. pobedu u 31. međusobnom duelu protiv Britanca, čak četvrtu u finalima Melburna.

Svetski broj jedan je sjajno otvorio meč, prvi set dobio za samo 30 minuta, ali u naredna dva Mari je pružio znatno jači otpor.

Đoković srušio rekord

Drugi set, koji je i presudio pobednika, trajao je 80 minuta, dok je Mari u trećem uspeo da se vrati posle Đokovićeve prednosti, stigne do taj-brejka, ali više nije izdržao.

Đoković će za šestu titulu u Melburnu dobiti i novčanu nagradu od dva i po miliona evra.

Đoković: Endi, ne brini, igraćemo još finala ovde

Đoković je posle osvajanje titule pokušao je da uteši Marija.

„Moram da odam priznanje Endiju na sjajnom turniru i siguran sam da ćemo u budućnosti ponovo imati priliku da se borimo za ovaj trofej. Sjajan si prijatelj, sjajan protivnik, želim da ti čestitam na igri, ali i na tome što ćeš uskoro postati otac i osetiti najbolji osećaj, koji smo moja supruga i ja već osetili“, rekao je Đoković prilikom svečane dodela pehara.

Đoković kralj Njujorka (video, foto)

Srpski teniser zahvalio se svom timu i priznao da je počastvovan što od danas njegovo ime stoji uz legende, s obzirom da se šestom titulom u Melburnu izjednačio sa Rojom Emersonom, a 11. grend slem trofejom sa Rodom Lejverom i Bjernom Borgom.

„Počastvovan sam što sam ovde, vidimo se sledeće godine“, poručio je Đoković.

Sa druge strane, Mari se prvo našalio na svoj račun opaskom da mu se čini da je već bio ovde, a potom u emotivnom govoru čestitao Novaku, a svojoj supruzi zahvalio na podršci i poručio da prvim letom stiže kući.