Srbija je prvak Evrope (foto, video)

© Tanjug / SRDJAN ILICVaterpolisti Srbije sa zlatnom medaljom oko vrata posle pobede Evropskog prvenstva
Vaterpolisti Srbije sa zlatnom medaljom oko vrata posle pobede Evropskog prvenstva - Sputnik Srbija
Vaterpolo reprezentacija Srbije treći put zaredom postala je prvak Evrope, pošto je večeras u Beogradu pobedila selekciju Crne Gore sa 10:8 (1:3, 2:1, 3:2, 4:2).

Srbija je u prepunoj „Kombank areni“ pred 16.000 gledalaca, što je novi evropski rekord, pobedili velikog rivala i po sedmi put postala prvak Starog kontinenta.

Vaterpolo klasik obilovao je velikom borbom, neizvesnošću i sjajnim potezima, ali su izabranici Dejana Savića u četvrtoj deonici slomili otpor gostiju i prigrabili pehar šampiona.

© Tanjug / TANJA VALICReprezentativac Srbije Dušan Mandić
Reprezentativac Srbije Dušan Mandić - Sputnik Srbija
Reprezentativac Srbije Dušan Mandić

Vaterpolisti Crne Gore bolje su otvorili duel, iskoristili svoja prva dva napada preko Vukčevića i Ivovića, dok je Srbija imala problema u realizaciji sa igračem više. Aleksić je smanjio prednost, ali su gosti i iz trećeg udarca bili efikasni za 3:1, strelac Nikola Janović.

Brzo su srpski igrači zaboravili nervoznu deonicu, pa su za samo minut igre došli do egala (3:3). Razbranio se golman Mitrović, ali Srbija je opet loše koristila igrača više, pa čak i dva.

© Tanjug / SRDJAN ILICReprezentativac Srbije Andrija Prlainović slavi pogodak u finalu Evropskog prvenstva
Reprezentativac Srbije Andrija Prlainović slavi pogodak u finalu Evropskog prvenstva - Sputnik Srbija

Prečka i stativa sprečile su Srbiju da preokrene, što je Crna Gora znala da kazni na suprotnoj strani golom bivšeg vaterpoliste Partizana Radovića, za minimalno vođstvo posle prvog poluvremena (4:3).

U nastavku se borba još više rasplamsala, igralo se veoma čvrsto sa obe strane, Darko Brguljan nije dopuštao Srbiji da preokrene rezultat, pa se uoči poslednjih osam minuta otišlo sa egalom (6:6).

© Tanjug / SRÐAN ILICVaterpolo reprezentacija Srbije
Vaterpolo reprezentacija Srbije - Sputnik Srbija
Vaterpolo reprezentacija Srbije

Branilac trofeja konačno je uspeo da preokrene i povede prvi put na meču sedam minuta pre kraja drugim golom Ćuka, a Crna Gora je sve teže pronalazila put ka mreži.

Činilo se da je Srbija završila posao kada je povela 9:6, ali ovaj duel nije mogao da prođe bez drame. Crnogorci su se vratili iz „mrtvih“ sa dva brza pogotka, ali je Aleksić stavio tačku na trijumf „delfina“ i slavlje je moglo da počne!

© Tanjug / Srđan IlićSrbi iz Nikšića
Srbi iz Nikšića  - Sputnik Srbija
Srbi iz Nikšića

Srbija: G. Pijetlović, Mandić 1, Gocić, Ranđelović, Ćuk 2, D. Pijetlović 1, Nikić, Aleksić 2, Jakšić 1, Filipović 1, Prlainović 2, S. Mitrović, B. Mitrović.

Crna Gora: Lazović, Dr. Brguljan, Pasković, Petrović, Da. Brguljan 2, Radović 2, M. Janović, N. Janović 2, Ivović 1, Mišić, Vukčević 1, Jokić, Šćepanović.

© Tanjug / Srđan IlićMilorad Dodik, Dragica i Tomislav Nikolić u svečanoj loži u finalu Evropskog prvenstva u vaterpolu
Milorad Dodik, Dragica i Tomislav Nikolić u svečanoj loži u finalu Evropskog prvenstva u vaterpolu - Sputnik Srbija