Kako se navodi u članku, bez obzira na to što kongresmeni i dalje pozivaju na borbu protiv „ruske propagande“, oni priznaju da američki mediji nemaju šta da suprotstave ruskom televizijskom kanalu.
„Vredni pažnje su složeni medijski nastupi koji se ostvaruju posredstvom RT u celoj Istočnoj i Centralnoj Evropi, na Srednjem istoku i u Latinskoj Americi. A mi se jednostavno ne borimo protiv toga efikasno“, izjavio je predstavnik Komiteta za inostrane poslove Edvard Rojs.
List piše da američke zakonodavce „najviše zapanjuje“ činjenica da je RT uspeo da izvrši revoluciju u metodama prenošenja informacija, dok tradicionalni emiteri SAD, kao što su Radio Slobodna Evropa / Radio Sloboda i Glas Amerike znatno zaostaju za ruskim kanalom.
Istog mišljenja je i niz diplomata istočnoevropskih zemalja. „To je informacioni rat, a mi ga gubimo“, rekao je ministar inostranih poslova Litvanije Linas Linkjavičus.
RT — to su tri 24-časovna informaciona televizijska kanala na engleskom, arapskom i španskom jeziku, televizijski kanali RT Amerika i RT Velika Britanija, dokumentarni kanal RTD, globalna informaciona agencija Raptli, kao i onlajn portali na engleskom, ruskom, španskom, arapskom, nemačkom i francuskom jeziku.