Ta tri ključna problema, kako je rekao, odnose se na 17 velikih društvenih firmi u restrukturiranju, nenaplative kredite i reformu javne administracije.
„Ako to budemo manje ili više dobro rešili, nema bojazni za budućnost Srbije“, rekao je Vučić na konferenciji „Ekonomist — svet u 2016“.
Naveo je i da očekuje da će sledeća godina biti uspešnija od ove, jer očekuje unapređenje poslovnog ambijenta, značajno veći broj investicija, veću potrošnju, rast u privatnom sektoru, više kapitalnih projekata i investicija finansiranih iz privatnih izvora i ulazak u prvih 40 zemalja na listi Svetske banke, što će generisati značajno veći privredni rast.
On očekuje da Srbija 2015. godinu završi sa rastom od 0,9 odsto, kao i da sledeće godine rast bude oko 2 odsto, a ukoliko „budemo imali sreće sa privatizacijom“ i preko 2 odsto. U godinama ispred nas srpski premijer očekuje i veći porast BDP–a.
„Nama je taj rast potreban, potrebno nam je održavanje fiskalnog deficita na niskom nivou, ulaganje u infrastrukturne projekte, poboljšanje poslovnog ambijenta“, rekao je Vučić i dodao da je i zato važno otvaranje prvih poglavlja sa EU.
Otvaranjem poglavlja, kako je rekao premijer, jasno je trasiran put Srbije, ali to znači i „mnogo više ozbiljnih zadataka koje ćemo morati da obavimo da bismo pokazali da smo odgovorniji nego ranije“.
Vučić je rekao da će zvaničnici nastaviti da radi na tome da zemlja bude politički stabilna „jer je takva stabilnost važnija nego ikad“ i dodao da veruje da će Srbija imati podršku regiona u tom poslu.