Šokantan poraz Partizana

Ekipa Partizana eliminisana je iz Lige Evrope posle šokantnog poraza u poslednjem kolu grupe L od Augzburga u Humskoj - 3:1 (1:1).

Fudbaleri Partizana nisu uspeli da se plasiraju u šesnaestinu finala Lige Evrope, pošto su večeras poraženi na svom terenu od Augzburga sa 3:1 (1:1) u poslednjem kolu L grupe.

Crno-beli su poveli golom Abubakara Umarua u 11, ali je nemački tim prekrenuo preko Honga Heoa u 45, Pola Verhega u 50. i Raula Bobadilje u 89. minutu.
Fudbaleri Augzburga revanširali su se Partizanu za poraz u Nemačkoj, pa će zbog bolje gol razlike prezimiti u Evropi.

Malo je falilo da Partizan ponovi uspeh iz sezone 2004/2005, Darko Brašanac je imao veliku šansu samo nekoliko trenutaka pre gola Bobadilje, za šta je kasnije usledila kazna.

Ekipa Ljubinka Drulovića trpela je skoro celo drugo poluvreme, posebno nakon crvenog kartona Andrije Živkovica u 80. minutu, ali je na kraju pala i Nemci su još jednom pokazali svoju upornost.

U potpuno otvorenoj utakmici, Partizan je mogao da ranije reši pitanje prolaska u narednu rundu, ali prečka Nikole Ninkovića i šanse Andrije Živkovića i Brašanca otišle su u nepovrat.