Ovu informaciju objavio je britanski list „Dejli mejl“ dobivši na uvid memorandum koji je tadašnji državni sekretar Kolin Pauel poslao bivšem američkom predsedniku Džordžu Bušu Mlađem. U memorandumu se navodi da London podržava planove SAD uprkos tadašnjim pozivima britanskog premijera da se pronađe diplomatski put rešenja krize u Iraku i obećavanjima da će se zalagati protiv bilo kakve vojne operacije.
Dokument o podršci britanske vlasti datiran je na 28. mart 2002. godine, a svega nedelju dana kasnije održan je sastanak Buša i Blera na ranču Kroford u Teksasu.
U memorandumu se govorilo da će britanski premijer pronaći način da ubedi britansku javnost da Sadam Husein poseduje oružje za masovno uništenje, iako se kasnije ispostavilo da Irak tako nešto nije imao. Zauzvrat, Bler je od Vašingtona tražio da SAD tretira London kao ravnopravnog partnera jer bi to njemu lično donelo veću popularnost u javnosti.
Kao rezultat susreta u Teksasu, svega nekoliko meseci kasnije, u Velikoj Britaniji objavljen je dosije pod nazivom „45 minuta do smrti“, u kome se potvrđuje da Husein može upotrebiti oružje za masovno uništenje, iako je nakon svrgavanja iračkog predsednika postalo jasno da je taj dosije falsifikat.
Ovi dokumenti pokazali su da je Bler de fakto pristao da bude Bušov pi-ar kako bi pridobio podršku javnosti za vojnu operaciju u Iraku.
Novi navodi o tajnim dogovorima Blera i Buša mogu da rezultiraju ponovnim otvaranjem istrage o okolnostima vezanim za invaziju u Iraku u Velikoj Britaniji, tokom koje je poginulo oko pola miliona Iračana i 179 britanskih vojnika.