Tako je odgovorio na pitanje novinara koji je pitao da li su, pored ID, cilj Rusije i opozicione grupe.
Ovu verziju je dao jedan broj zapadnih medija nakon prvih ruskih vazdušnih udara u Siriji.
„Vi ste rekli da je to činjenica. Da li Vi to znate nešto što je meni nepoznato?“, odgovorio je Lavrov. U vezi s tim, šef ruskog MIP-a podsetio je da su neke televizije emitovale kadrove događaja koji su se tobože odigrali u Ukrajini za vreme najžešćih sukoba u toj zemlji, a u stvari, oni su bili snimljeni nekoliko godina pre tih događaja, u Iraku. Posle toga su te televizije morale da se izvine. Ministrastvo odbrane Rusije podnelo je potpuni izveštaj o pogođenim ciljevima. Naši ciljevi bila su skladišta goriva i oružja Islamske države“, izjavio je Lavrov.
„Rusija u Siriji neće bombardovati položaje koji su izvan granica Islamske države, Al Nusra i drugih terorističkih grupa koje su Savet bezbednosti ili Rusija, proglasili za terorističke“, rekao je Lavrov, dodavši da se nada da „kriza u Rusiji može biti rešena političim sredstvima“.
„Nadamo se da će izbori, koji su planirani za sledeću nedelju, pomoći da se reše unutrašnji problemi, i naravno, mi se nadamo da korišćenje sile protiv terorista neće biti prošireno i na pozicione grupe.“
Mnoge zemlje su pokazale interes za širu antiterorističku koaliciju koju je predložio ruski predsednik Vladimir Putin, izjavio je ruski ministar inostranih poslova Sergej Lavrov.
„Imali smo ministarski sastanak u Savetu bezbednosti (UN) juče. Tokom razgovora, čuli smo različite tačke gledišta… Verujem da mnogi doživljavaju pozitivno inicijativu predsednika Putina o potrebi stvaranja širokog protivterorističkog fronta, koji bi bio zasnovan na međunarodnom pravu, Povelji UN i koji će delovati uz saglasnost i blisku koordinaciji zemlja u regionu“, rekao je novinarima Lavrov.