Srbija ubedljiva protiv Islanda (video)

© AFP 2023 / JOHN MACDOUGALLMiloš Teodosić i Aleksandar Đorđević
Miloš Teodosić i Aleksandar Đorđević - Sputnik Srbija
Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je danas u Berlinu selekciju Islanda sa 93:64 (24:16, 18:16, 25:16, 26:16) u trećem kolu B grupe Evropskog prvenstva.

Izabranici Aleksandra Đorđevića zadržali su maksimalan učinak na šampionatu, učvrstili se na čelu grupe B i već sada izborili plasman u osminu finala.

Dirk Novicki i Nemanja Bjelica - Sputnik Srbija
Bjelica presudio i Nemcima (foto, video)

Srpski košarkaši dobro su otvorili meč, poveli sa 6:0 i vrlo brzo stigli do dvocifrene prednosti, koja je rasla iz minuta u minut.

Borbeni i neugodni Islanđani pretili su samo u prvom poluvremenu kada su agresivnom i čvrstom odbranom, uz dosta šuteva za tri poena, terali protivnika na greške.

Vicešampion sveta razigrao se u trećoj četvrtini u kojoj je konačno slomio otpor rivala i pokazao razliku u kvalitetu.

O dominaciji Srbije govori podatak da su se svi njeni igrači upisali u listu strelaca.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Nemanja Nedović sa 15 poena, Miroslav Raduljica ubacio je 13 poena, a dvocifren učinak imali su i Nikola Kalinić sa 12 i Ognjen Kuzmić sa 11 poena.