Keli je fotografije i video postavio na svoj tviter nalog, oduševivši kako svemirske entuzijaste, tako i sve ostale manje zainteresovane posmatrače.
Prema rečima ovog astronauta, „crvena zavesa“ retko viđene crvene aurore borealis iznad Zemlje bila je „Spektakularna!“ i nešto što nikada ranije nije video. Narednog dana je, obraćajući se aurori, dodao da ne veruje da će „ikada više videti ijednu sličnu njoj“.
I've never seen this before- red #aurora. Spectacular! #YearInSpace pic.twitter.com/j2DVejt974
— Scott Kelly (@StationCDRKelly) 22 iюnя 2015
Day 87. The red curtain of an #aurora closes on another day. Good night from @space_station! #YearInSpace pic.twitter.com/NUyJkGKy9y
— Scott Kelly (@StationCDRKelly) 22 iюnя 2015
#Aurora I don't think I will ever see another quite like you again. #YearInSpace pic.twitter.com/NVywx2JH3r
— Scott Kelly (@StationCDRKelly) 23 iюnя 2015
Keli je takođe postavio i zadivljujuć video-snimak aurore, sniman iznad Zemljine atmosfere dok MSS orbitira oko planete.
Yesterday's #aurora was an impressive show from 250 miles up. Good morning from @space_station! #YearInSpace https://t.co/wZJOxrD0EQ
— Scott Kelly (@StationCDRKelly) 23 iюnя 2015
Aurora ili polarna svetlost je pojava koja se uglavnom viđa na nebu iznad planete Zemlje u oblastima blizu Severnog i Južnog pola. Izaziva je interakcija kosmičkih zraka, Sunčevih vetrova i magnetosferične plazme sa atomima u gornjim slojevima Zemljine atmosfere.
Skot Keli je na Međunarodnu svemirsku stanicu stigao krajem marta svemirskom letelicom Sojuz TMA-16M, zajedno sa ruskim kosmonautima Mihailom Kornijenom i Genadijem Padalkom. Keli i Kornijenko provešće godinu dana na MSS, a na Zemlju će se vratiti u martu 2016. godine. Planirano je da posada MSS sprovede više od 49 naučnih eksperimenata, uglavnom na polju medicine, da radi sa ruskim teretnim svemirskim brodovima „Progres“ i da izvede svemirsku šetnju.