Srbija u finalu Svetskog prvenstva

© AFP 2023 / MICHAEL BRADLEY Sergej Milinković se bori za loptu sa reprezentativcem Malija Adamom Traoreom tokom polufinalnog meča
Sergej Milinković se bori za loptu sa reprezentativcem Malija Adamom Traoreom tokom polufinalnog meča - Sputnik Srbija
Omladinska reprezentacija Srbije do 20 godina plasirala se u finale prvenstva sveta na Novom Zelandu, pošto je danas u polufinalu savladala Mali sa 2:1 posle produžetaka.

Nakon regularnih 90 minuta bilo je nerešeno 1:1, Srbija je povela golom fudbalera Partizana Andrije Živkovića u četvrtom, ali je Jusuf Kone izjednačio je u 39. minutu.

U nastavku oba tima zaigrala su dosta opreznije, a Srbija je novom vođstvu bila najbliža u 71. minutu kada je prečka zaustavila udarac Milana Gajića iz daljine.

Usledili su produžeci, treći uzastopni za izabranike Veljka Paunovića, a epilog je bio isti kao protiv Mađarske i SAD.

Junak istorijskog trijumfa srpskog tima bio je mladi napadač Partizana Ivan Šaponjić, koji je u 101. minutu sjajno reagovao glavom posle kornera Živkovića i asistencije Stefana Veljkovića.

Trijumf je mogao da bude i ubedljiviji, ali je Živković u 121. minutu pogodio prečku.

Srbija će se u finalu sastati sa Brazilom, koji je prethodno ubedljivo savladao Senegal sa 5:0.

Finale je na programu u subotu od sedam sati ujutro po srpskom vremenu.