Đoković u finalu Rolan Garosa!

© AP Photo / Lionel CironneauNovak Đoković
Novak Đoković - Sputnik Srbija
Nakon trujumfa nad Marejem, prvi reket sveta sutra u finalu igra protiv Švajcarca Stanislasa Vavrinke.

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se u finale Rolan Garosa, pošto je pobedio Britanca Endija Mareja sa 6:3, 6:3, 5:7, 5:7 i 6:1 u setovima.

Srpski teniser će sutra u finalu protiv Vavrinke imati priliku da osvoji jedini trofej koji mu nedostaje u grend slem kolekciji.

U duelu, koji je prvobitno juče trebalo da bude završen, ali je odložen zbog oluje pri vođstvu Đokovića od 2:1 u setovima i rezultatu 3:3 u četvrtom setu, na kraju više živaca i znanja imao je Novak.

Britanski teniser u potpunosti se vratio u meč nakon što se bolje snašao u nastavku i brejkom u 11. gemu je izjednačio rezultat na 2:2 u setovima.

Međutim, Đoković je ponovio igru iz prva dva seta kada je bio dominantan i sa dva brejka je dobio priliku da postane osmi teniser u istoriji koji je pobedio na svim grend slem turnirima.