Ploča je rušena unazad tri godine, ubrzo po postavljanju. Kosovska policija i drugi nadležni do sada nisu otkrili ko je i zašto rušio ploču na kojoj na srpskom i albanskom jeziku piše „Ovde su 21. avgusta 1998. nestali novinari. Tražimo ih“.
Na dan nestanka, Slavuj i Perenić su krenuli da urade prilog o povratku otetih monaxa u manastir Sveti Vrači u Zočištu. Greškom su skrenuli u oblast koju je 1998. godine kontrolisala OVK. Od tada ih nema. Automobil u kom su bili, plava „zastava 128“, nikada nije pronađen.
Pre postavljanja ploče nestalim novinarima, predstavnici UNS-a i DNKiM-a srešće se sa predsednikom Opštine Gračanica Vladetom Kostićem. Odbornici ove opštine su početkom maja pozitivno odgovorili na inicijativu Udruženja i dodelili zemljište površine 400 kvadratnih metara na 99 godina, uz mogućnost produženja, bez obaveze plaćanja zakupnine, za izgradnju Novinarskog doma.
Istog dana u 17 sati, u Domu kulture u Goraždevcu, biće otvorena izložba fotografija Branka Belića i predstavljena foto-monografija „Lica“ u kojoj se prepliću poznati likovi novinara, slikara, glumaca, političara…
Fotografije su nastajale od 1972. godine do današnjih dana kada je Belić, prvo kao fotoreporter, a kasnije, do penzionisanja, urednik fotografije nedeljnika NIN, dolazio u kontakt sa našim velikanima.
Među 53 fotografije koje su odabrane biće i portret glumca Bekima Fehmiua.
Izložbu će otvoriti predstavnici UNS-a, a autor fotografija Branko Belić biće tu da se druži sa posetiocima i odgovara na pitanja.
Organizatori izložbe su Dom kulture Gračanica i Dom kulture Goraždevac u saradnji sa UNS-om.
Belićeve fotografije prethodno su izložene u Beogradu, Prijedoru, Banjaluci, Parizu, Gračanici.
„Službeni glasnik“ i Nezavisna izdanja Slobodana Mašića izdavači su foto-monografije „Lica“.