„Srbija je zemlja koja ima političku elitu koja je neprikriveno prozapadna, ali s druge strane Srbija je zemlja u kojoj je tri četvrtine naroda otvoreno usmereno na Rusiju, i to u svakom pogledu — suštinski, istorijski, dubinski, emotivno", kaže Reljić.
Ova poseta je, prema njegovim rečima, značajna za Rusiju, ali ima svoj značaj u Srbiji zato što ona na jedan posredan način prizemljuje te neutemeljene prozapadne ambicije, koje navodno nemaju alternativu
Prema njegovoj oceni, događaji koji su usledili nakon Parade pobede 9. maja u Moskvi, a pre svega naknadne posete nemačke kancelarke Angele Merkel (10. maja) i američkog državnog sekretara Džona Kerija (12. maja) Rusiji, doveli do ubrzane promene geopolitičkih odnosa u svetu.
„Važno je što Srbija postoji u tom kontekstu. I to bi bila ozbiljna šansa za Srbiju, kada bi ovde postojala neka ozbiljnije utemeljena politika. Međutim, bojim se da mi ulazimo samo u još veći rizik komplikovanja te situacije. Mislim da je ova poseta nešto što će, ne mislim dugoročno, ali u narednih nekoliko meseci sigurno, posredno uticati na mnoge događaje u Srbiji", ocenjuje Reljić.
Sagovornik Sputnjika naglašava da Rusija u ovom trenutku postaje centralni geopolitički igrač u svetu, zbog čega poseta ruskog šefa diplomatije Beogradu predstavlja važan signal za Srbiju.