Medalje za srpske kajakaše na EP

© AFP 2023 / DAMIEN MEYER Sestre Moldovan
Sestre Moldovan - Sputnik Srbija
Marko Dragosavljević osvojio zlatnu medalju u disciplini K-1 na 200 metara na Evropskom prvenstvu u češkim Račicama. Nikolina Moldovan, u istoj disciplini, osvojila bronzu. Marko Novaković i Nebojša Grujić osvojili su srebrno odličje u disciplini K-2 na 200 metara, a u istoj disciplini sestre Moldovan osvojile bronzanu medalju.

Srpski kajakaš Marko Dragosavljević osvojio je zlatnu medalju u disciplini K-1 na 200 metara na Evropskom prvenstvu u češkim Račicama, dok se kod žena u istoj disciplini bronzanim odličjem okitila Nikolina Moldovan.

Dragosavljević je trku završio za 34 sekunde i 708 stotinki, drugo mesto zauzeo je Peter Mening iz Švedske, a treći je bio Litvanac Ignas Navakauskas.

Nikolina Moldovan je istu deonicu završila u vremenu od 41,516 sekundi. Zlatnu medalju osvojila je Sara Gijo iz Francuske (40,980), a srebrom se okitila Natalija Podolska iz Rusije (41,340).

Kajakaši Marko Novaković i Nebojša Grujić osvojili su srebrno odličje u disciplini K-2 na 200 metara.

Oni su trku završili za 32 sekunde i 292 stotinki, što je za 68 stotih delova sporije od osvajača zlatne medalje, Nemaca Ronalda Rauea i Toma Libšera. Bronzanu medalju osvojili su Litvanci Aurimas Lankas i Edvinas Ramanauskas.

Sestre Nikolina i Olivera Moldovan su kod žena u istoj konkurenciji osvojile bronzanu medalju. One su trku završile u vremenu od 39,420 sekundi, što je gotovo sekund sporije od pobednica iz Belorusije. Srebrnu medalju osvojile su Poljakinje.

Prethodno su Milica Starović i Dalma Benedek Ružičić osvojile drugu bronzanu medalju na prvenstvu Evrope u kajaku i kanuu, pošto su u disciplini K-2 na 500 metara zauzele treće mesto sa rezultatom 1:46.172 minuta, iza dvoseda iz Rumunije (1:45.964) i Poljske (1.45.524).

Starović i Benedek Ružičić su juče osvojile bronzu u istoj disciplini, ali na deonici od 1.000 metara.

Srpski reprezentativac Dejan Pajić osvojio je bronzanu medalju u disciplini K-1 na 500, u vremenu 1:42.168 minuta, iza Nemca Toma Libšera (1:41.952) i Renea Poulsena iz Danske koji je stazu savladao za 1:41.504 minut.