Hamilton pobedio u trci za Veliku nagradu Kine

© Sputnik / Mihail Mokrušin / Uđi u bazu fotografijaFormula 1
Formula 1 - Sputnik Srbija
Vozač Mercedesa i branilac titule Britanac Luis Hamilton, pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Kine u Šangaju.

Hamilton je ostvario je 35. pobedu u karijeri, a drugu ove sezone, nakon trijumfa u Australiji. Od samog starta vozio je sigurno, a trku je završio za sat, 39 minuta, 42 sekunde i osam stotinki.

Vozači su trku završili iza vozila bezbednosti, pošto se dva kruga pre kraja zapalio motor Maksa Verštapena iz ekipe Toro Roso.

Drugo mesto zauzeo je njegov klupski kolega Niko Rozberg sa zaostatkom od sedam desetinki, a na pobedničko postolje popeo se i Sebastijan Fetel iz Ferarija sa 3 sekunde zaostatka.

Četvrto mesto zauzeo je vozač Ferarija Kimi Raikonen, a peto i šesto mesto vozači Vilijamsa Felipe Masa i Valteri Botas.

Bodove su osvojili i Roman Grožan iz Lotusa, Felipe Nasr iz Zaubera, vozač Red Bula Danijel Rikardo i Markus Erikson iz Zaubera.

Naredna trka voziće se 19. aprila u Manami, za Veliku nagradu Bahreina.