Dragojević je u Skupštini Srbije rekao da je licitacija zakazana za 22. april i da se do sada tim povodom bezuspešno obraćao Ministarstvu kulture i informisanja koje se proglasilo nenadležnim, zbog čega se sada obraća Ministarstvu privrede.
On je predložio da se zaustvi prodaja, da se nacionalizuje kulturni fond koji pripada „Avala filmu“, da država vrati dug poveriocima od tri miliona evra, pa da se obavi konverzija zemljišta i tek onda proda preduzeće.
„Od tog novca bi mogla da se obnovi čitava kulturna infrastrukutra, da se obnove bioskopi, izgradi opera, a mi živimo u zemlji gde je većina građana nema ni knjižaru u blizini“, kazao je on.
Dragojević je upozorio da se sa imovinom prodaje i 200 filmova koji su u vlasništvu „Avala filma“, a koji predstavljaju sastavni deo srpske kulturne baštine.
„Za kog tajkuna se namešta ovaj neverovatno profitabilan posao, koji umesto kulturnog dobra vidi samo kvadrate poslovnog prostora? Da li je moguće da se nije izvukla nikakva pouka iz prodaje 'Beograd filma'“, upitao je Dragojević.
Dragojević, koji je i član Odbora Skupštine Srbije za kulturu, ocenio je da problem „Avala filma“ prevazilazi pitanje kulture i da postaje pitanje morala i etike.
Početna cena preduzeća „Avala film“, koje je četiri godine u stečaju, je nešto manja od devet miliona evra.
Kako je ranije najavila Agencija za privatizaciju, 37 hektara u vlasništvu Avala filma kao građevinsko zemljište imaće cenu od 75 miliona do 100 miliona evra.