Srpski rvači osvojili zlatnu i srebrnu medalju na EP

Reprezentativac Srbije u rvanju Viktor Nemeš osvojio je danas zlatnu medalju u kategoriji do 75 kilograma grčko-rimskim stilom na Evropskom prvenstvu za takmičare do 23 godine u poljskom Valbžihu.

Nemeš je u finalu pobedio Belorusa Kazbeka Kiloua sa 2:1. On je učestvovao na Evropskom prvenstvu uprkos povredi šake i osvojio svoju prvu medalju.

„Ovo je prva titula, presrećan sam, ali tu neću stati. Želja mi je olimpijska medalja“, rekao je Nemeš.

Reprezentativac Srbije Vladimir Stankić osvojio je srebrnu medalju u kategoriji do 85 kilograma grčko-rimskim stilom.

Stankić je u finalu izgubio od Nemca Denisa Kudle sa 0:8.

„Nije lako kada se izgubi u finalu, ali nemam razloga da budem tužan. Osvojio sam prvu medalju, ovo je veliki podstrek“, rekao je Stankić.

Predsednik Rvačkog saveza Srbije Željko Trajković rekao je da su srpski reprezentativci ostvarili ogroman uspeh.

„Potajno smo se nadali jednoj, a osvojili smo dve medalje. Imamo odličnu generaciju mladih rvača“, rekao je Trajković.