Rusija protestovala kod UEFA, navijač se predao

© Sputnik / Vitalij Belousov / Uđi u bazu fotografijaFudbol. Kvalifikacioni meč za EP-2016. Crna Gora - Rusija
Fudbol. Kvalifikacioni meč za EP-2016. Crna Gora - Rusija - Sputnik Srbija
Podgoričanin L. L, koji je osumnjičen da je na fudbalskoj utakmici između Crne Gore i Rusije bakljom pogodio golmana ruske reprezentacije Igora Akinfejeva, predao se danas policiji. Ruska strana uručila je protest UEFA-i, jer sinoćnji kvalifikacioni meč za EURO 2016 nije prekinut posle incidenta.

Podgorički dnevnik Vijesti piše danas da se L. L. iz Podgorice, koji je osumnjičen da je na fudbalskoj utakmici između Crne Gore i Rusije bakljom pogodio golmana ruske reprezentacije Igora Akinfejeva predao danas policiji. Predaja L. L. policiji je organizovana u centru Podgorice, a očekuje se da tužilac okarateriše ovo delo.

Incidenti na meču Crna Gora - Rusija - Sputnik Srbija
Haos u Podgorici, meč prekinut, Akinfejev u bolnici (Video)

Ruska strana uručila protest UEFA-i, jer meč za EURO-216 nije prekinut posle incidenta u 67. minutu, a UEFA je saopštila da će pokrenuti disciplinsku istragu.

Prema propisima UEFA-e, Rusija može da dobije meč službenim rezultatom 3:0, zbog neodgovarajuće bezbednosti u Podgorici, piše na sajtu Federacije.

Meč u Podgorici je bio prekinut u prvom minutu, nakon što je bakljom pogođen golman ruske reprezentacije Igor Akinfejev. Fudbaler je zadobio opekotine vrata i potres mozga.

Meč je nastavljen, a glavni sudija je istakao da igrači neće ponovo izlaziti na teren ukoliko dođe do novog incidenta. Međutim, sredinom drugog poluvremena došlo je do definitivnog prekida utakmice.

Posle prijave jednog od ruskih reprezentativaca došlo je i do sukoba igrača na terenu. Nakon što je spiker nekoliko puta upozoravao da se neće tolerisati ni najmanji incident, ruski igrač Dmitri Kombarov je prijavio da je pogođen i sudija Ajtekin je odmah pokazao igračima da krenu ka svlačionici.