"Ne delimo odgovornost, svako je odgovoran za svoj deo, a koliko ko utvrdiće nadležni organi", rekao je načelnik Generalštaba na konferenciji za novinare.
"Ne može čovek biti neodgovoran za rad organizacije ako je na njenom čelu i svakog pojedinca koji je čini. Osećam svoju odgovornost, ona će biti raspravljena, da li je ima ili je nema", istakao je Diković.
Helikopter koji se srušio bio je jedna od najispravnijih letelica u ratnom vazduhoplovstvu Srbije, posada najbolje što je jedinica Vojske Srbije mogla da ponudi, a najoptimalniji uslovi za sletanje bili su na aerodromu Nikola Tesla u Beogradu, saopšteno je na konferenciji za novinare u Domu Vojske Srbije.
Formirane su dve komisije za utvrđivanje uzroka nesreće koje imaju zadatak da utvrde zašto je do nesreće došlo, ko je eventualno odgovoran, kao i uzroke teničke prirode. Rok za završetak njihovog rada je 30. mart.
General Diković je ocenio da je nesreća, u kojoj je stradalo sedam osoba, velika tragedija za porodice stradalih i vojsku Srbije.
"Do sada su iz požara, snežnih mećava i poplava ovi heroji spasili hiljade života, ali život jedne bebe nisu uspeli da spasu", rekao je general.
Komandant 204. vazduhoplovne brigade, brigadni general Predrag Bandić rekao je da meteorološka situacija nije bila nepovoljna, već složena, toliko da se u njoj mogu snaći piloti sa takvom opremom i nivoom osposobljenosti.
"Da je situacija bila nepovoljna, ne bismo se uputili u ovakav zadatak", rekao je Bandić.
Ovo najteža nesreća u Srbiji sa tako tragičnim ishodom u Srbiji od 1996. godine.