Zvezda pobedila aktuelnog evropskog šampiona

© AP PhotoZvezda pobedila Makabi
Zvezda pobedila Makabi - Sputnik Srbija
Košarkaši Crvene zvezde pobedili su večeras u Beogradu Makabi iz Tel Aviva sa 89:76 (18:20, 20:14, 16:25, 35:17), u utakmici Devetog kola Grupe „E“ i ostvarili drugu pobedu u Top 16 fazi Evrolige.

Pred nešto manje od 10.000 gledalaca u Beogradskoj areni Zvezdu su do pobede predvodili Boban Marjanović sa 19 poena i 17 skokova, Markus Vilijams sa 17 poena, sedam skokova i pet asistencija i Čarls Dženkins sa 16 poena i pet skokova. Nikola Kalinić dodao je 14 poena.

U ekipi aktuelnog evropskog šampiona najefikasniji je bio Devin Smit sa 15 poena, a Džeremi Pargo ubacio je 14 poena i imao je po šest skokova i asistencija. Nejt Linhart dodao je 12 poena, a Aleks Tajus 12 poena i osam skokova.

Posle devet kola Zvezda ima dve pobede i sedam poraza, a Makabi šest pobeda i tri poraza.

Zvezda je dobro počela utakmicu i povela 6:0, ali su gostujući tim brzo „vratio“ u igru i preokrenuo na 7:6.

Ekipe su se smenjivale u vođstvu tokom prve i druge deonice, a crveno-beli su na poluvreme otišli sa četiri poena prednosti.

Beograđani su odlično počeli drugo poluvreme, u kojem su vodili i sa sedam poena, ali je Makabi pri vođstvu crveno-belih od 51:45 napravio seriju 12:0 i tako došao do šest poena prednosti.

Kada god je Zvezda krajem treće i početkom četvrte četvrtine uspevala da se približi protivniku, igrači izraelskog tima su pogađali šuteve za tri poena i tako održavali prednost.

Ipak, sredinom poslednje deonice, domaći košarkaši su vezali nekoliko dobrih odbrana, dok su u napadu pogađali za tri poena, pa je Zvezda zahvaljujući seriji 20:0 dva i po minuta pre kraja povela 15 razlike.

Crveno-beli su do kraja utakmice rutinski sačuvali prednost i zabeležili drugu pobedu u Top 16 fazi Evrolige.

Utakmica je odigrana pred oko 10 hiljada ljudi u Areni, što je znatno manja poseta nego na bilo kom evroligaškom meču Zvezde u Beogradu ove sezone, ne računajući duel sa Albom, koji se igrao u hali Pionir.

U sledećem kolu, 12. marta, Zvezda će igrati u Istanbulu protiv Galatasaraja, a Makabi na gostujućem terenu protiv Barselone.