Đoković izgubio od Federera u finalu Dubaija

© Sputnik / Anton Denisov / Uđi u bazu fotografijaNovak Đoković
Novak Đoković - Sputnik Srbija
Srpski teniser Novak Đoković nije danas uspeo da osvoji titulu na turniru u Dubaiju pošto je u finalu izgubio od drugog igrača sveta, Švajcarca Rodžera Federera, sa 0:2 u setovima (3:6, 5:7).

Meč je trajao sat i 25 minuta, a Federer je odbranio titulu i osvojio svoj sedmi trofej u Dubaiju, što ga čini najuspešnijim igračem tog turnira. Đoković je osvojio četiri titule, podseća Beta.

To je bio 37. duel Đokovića i Federera i 20. pobeda Švajcarca. To je drugo najveće rivalstvo u tenisu, posle duela Đokovića i Španca Rafaela Nadala.

Federer je u šestom gemu drugog seta odservirao svoj 9.000. as u karijeri, i drugi je u istoriji Open ere u tom segmentu. Od njega ima više samo Goran Ivanišević, koji je neodbranjivo servirao više od 10.000 puta.

Teniseri su u prvom setu osvajali gemove na svoj servis, sve do osmog, kada je Federer posle greške Đokovića iz bekhenda iskoristio prvu brejk loptu i poveo sa 5:3. On je u narednom gemu sigurno servirao i poveo u meču.

Obojica su čuvali svoje servise u drugom setu, Đoković je mogao da napravi brejk u osmom gemu, ali posle dobrih servisa Federera nije uspeo da iskoristi dve brejk lopte, pa je Švajcarac izjednačio na 4:4.

Srpski teniser je nakon toga bez većih problema osvojio gem na svoj servis i poveo sa 5:4, a u narednom gemu propustio je da osvoji set, pošto nije iskoristio dve brejk i set lopte. Đoković je u 11. gemu poveo sa 40:0, ali je Federer vezao šest poena i poveo sa 6:5.

Drugi teniser sveta je u narednom gemu servirao za meč, imao je meč loptu pri rezultatu 40:30, ali je Đoković izjednačio i posle dvostruke servis greške Federera došao do prednosti. Švajcarac je zatim dobrim servisima uspeo da preokrene situaciju i osvoji titulu.