Ambasador je izrazio iskrenu nadu da će ukrajinska kriza biti razrešena „isključivo mirnim putem“.
Mi podržavamo tačku gledišta gospodina Lavrova, koju je on izrazio nedavno na konferenciji za štampu – Ukrajinci treba sami da odluče, dajte im mogućnost da rešavaju krizu bez spoljnog mešanja trećih zemalja. Govorili smo o tome od samog početka. Stav Argentine o čitavoj situaciji oko Ukrajine ostao je nepromenjen od samog početka. Mi smo vrlo jasno izrazili svoju tačku gledišta i nastavljamo da govorimo o tome da treba izbegavati dvostruke standarde u međunarodnim poslovima, kao na primer referendum na Krimu – izjavio je Tetamanti.
Na Krimu je 16. marta održan referendum o statusu autonomije. Prema zvaničnim podacima, više od 96% birača izjasnilo se za ulazak Krima u sastav Rusije. Predsednik RF Vladimir Putin izjavio je da održavanje referenduma odgovara normama međunarodnog prava i Povelji UN.
Prema rečima Tetamantija, niko ne treba da „menja svoje stavove i mišljenja samo zato što im je to zgodno“.
Ranije je predsednik Argentine Kristina Kiršner već izražavala svoju podršku stava RF u ukrajinskoj krizi i optužila SAD i Veliku Britaniju, koje ne priznaju pridruživanje Krima Rusiji, za primenu dvostrukih standarda.
1982. godine između Argentine i Velike Britanije je izbio rat za sporna ostrva, koji je trajao 74 dana i završen pobedom britanske krune. 2012. godine, uoči 30-godišnjice konflikta, odnosi između Londona i Buenos-Ajresa zbog Folklandskih ili Malvinskih ostrva, kako iz nazivaju u Argentini, zaoštren je ponovo. 2013. godine na Folklandima je održan referendum o političkom statusu, većina se izjasnila da ostvo sačuva status britanske teritorije.