Zvezda poražena pred put u Moskvu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Olimpijakosa rezultatom 87:83 u prijateljskoj utakmici u Pireju.
Sputnik
Zatvorena prijateljska utakmica bila je kao prava takmičarska jer su košarkaši oba tima bili izuzetno motivisani.
Najviše se istakao Kodi Miler Mekintajer koji je postigao 18 poena, a samo jedan manje imao je Jago dos Santos. Vredan pohvala je i Džoel Bolomboj koji je postigao 11 skokova i 14 poena.
Posle prve četvrtine rezultat je bio 23:23, a onda su u drugoj deonici ritam pojačali beogradski crveno-beli koji su na poluvremenu imali prednost 38:35. Bila je bolja Zvezda i posle treće deonice, ali onda je usledio preokret.
U poslednjih deset minuta Olimpijakos je bio bolji, a do pobede ih je vodio Rajt sa 25 poena i 10 skokova, dok je odličan bio i Vezenkov sa 24 poena.
Naredni meč Zvezda igra protiv ekipe CSKA u Moskvi u okviru VTB Superkupa.