Adriana i Marija u finalu Evropskog prvenstva

Adriana Vilagoš i Marija Vučenović, srpske atletičarke, izborile su plasman u finale Evropskog prvenstva u disciplini bacanje koplja.
Sputnik
Posle maestralne Angeline Topić koja je Srbiji donela srebrbu medalju, još dve predstavnice izborile su borbu za odličja.
Sjajna Adriana Vilagoš već posle prve serije ušla je u finale. Norma je bila 60 metara, a srpska atletičarka bacila je 60,57 i tako na samom startu uspela da ostvari cilj.
Kvalifikacije je završila kao druga,a bolj a od nje bila je samo Mari Terese Obst sa rezultatom 61,45.
Posle Adriane, na scenu je stupila Marija Vučenović koja je najpre bacla koplje 53 metara, zatim 54, a onda je hicem od 59.90 izborila finale Evropskog prvenstva kao šesta. Ivana Đurić bila je poslednja.
Uz dve srpske atletičarke u finalu će se boriti i Marija Tereza Obst, Marija Andrejčuk, Viktorija Hadsk+on, Eliza Cenko, Nikola Ogrondikova, Kristina Husong, Lina Muze-Sirma, Sara Kolak, Anete Setina i Marselina Vitek-Konofal.