List navodi da je takva koncepcija aktuelna i omogućava da se zaobiđu osnovna tehnološka ograničenja svojevrsna FPV dronovima.
Izdanje piše da novi ruski dron može da poleti i sleti vertikalno, što mu omogućava da poleće i sleće, praktično, gde god je moguće. Činjenica, da „pčela“ može da odleti do ivice svog borbenog radijusa i oslobodi FPV dronove je značajan skok u njenim mogućnostima. Međutim, sama mogućnost isporuke dronom ne bi imala veliki značaj da matična platforma ne deluje i kao repetitor.
„Vazdušne repetitore već koriste obe strane u ograničenim količinama za komunikaciju dronovima koji nemaju mogućnosti da imaju veze van vidnog polja. Kombinovanjem ove funkcije sa sistemom za isporuku se dobija optimalno rešenje jer se dron za lansiranje može postaviti bliže mestu gde se FPV dronovi koriste protiv ciljeva. To će im omogućiti da budu na vezi čak i u uslovima složenog reljefa ili velike gustine naseljennosti u gradu. Osim toga, to će omogućiti da se sprovode FPV napadi u dubinu neprijateljske odbrane gde ih ne očekuju“, piše list.
U članku se zaključuje da je nova koncepcija veze dronova veoma dobra i da će se i u budućnosti, najverovatnije, pojaviti slične varijante dronova-nosača. Za sada je samo poznato da dron „pčela“ ima motor sa unutrašnjim sagorevanjem, ali nisu poznate druge karakteristike.