Za rezoluciju je glasalo 12 zemalja, tri su bile uzdržane – među njima i Rusija, čiji amandman koji poziva na hitno primirje nije dodat u nacrt.
Prema rezoluciji, Savet bezbednosti UN „zahteva od svih strana da poštuju obaveze po međunarodnom pravu, uključujući međunarodno humanitarno pravo, između ostalog u pitanju zaštite civila, a posebno dece“.
U tekstu se takođe poziva na hitnu objavu produženih humanitarnih pauza i humanitarnih koridora u Pojasu Gaze „na dovoljan broj dana“ kako bi se stvorio nesmetan i bezbedan humanitarni pristup za UN, MKCK i druge humanitarne organizacije. Rezolucija poziva na momentalno i bezuslovno oslobađanje svih talaca, uključujući decu, koje drže Hamas i druge grupe.
Kako se navodi u tekstu dokumenta, Savet bezbednosti poziva strane da civilnom stanovništvu Pojasa Gaze ne uskraćuju pristup humanitarnoj pomoći i da povećaju obim njenih isporuka.
Takođe se naglašava značaj osiguravanja mehanizama koordinacije, komunikacije i dekonfliktnosti radi zaštite svih zdravstvenih i humanitarnih radnika.
Savet bezbednosti UN izražava duboku zabrinutost zbog humanitarne situacije u Pojasu Gaze i njenog uticaja na civilno stanovništvo, „naročito nesrazmernog uticaja na decu“.
Istovremeno, Savet bezbednosti odbacuje prisilno raseljavanje civilnog stanovništva, uključujući i decu.
U tekstu se ne osuđuje Hamas, što su tražile Sjedinjene Američke Države. Rezolucija takođe ne poziva na prekid vatre, što je teza za koju se Rusija više puta zalagala.