Naime, na utakmici Al-Etifaka, kluba koji s klupe vodi proslavljeni engleski fudbaler i as Liverpula Stiven Džerard, bilo je mizernih 696 gledalaca.
Poraz od Rijada ispratilo je s lica mesta manje od 700 navijača, dok je na susretu Klitroa – Njukasl taun, što je osmo po jačini takmičenje u „kolevci fudbala“ i može se praktično uporediti sa srpskim seoskim ligama, na tribinama bilo 702 navijača!?
Samim tim, jasno da je astronomske sume koje prebogati Arapi izdvajaju na dovođenje zvezda, počev od Kristijana Ronalda, preko Karima Benzeme, Nejmara, pa sve do Sergeja i Mitrovića, nisu garancija da će fudbal u toj zemlji doživeti momentalnu ekspanziju, kada su u pitanju navijači.
Nema sumnje u to da je fudbal tamo i te kako napredovao, da je na snazi „zlatna groznica“, koja je nekada vladala Kinom, ali je isto tako stigla potvrda zbog čega je Engleska kolevka fudbala, kao i da postoje stvari koje novac ne može da kupi.
Publika dolazi na utakmice najvećih klubova u Saudijskoj Arabiji, pre svih na mečeve Al Hilala, kao i Al Etihada i Al Nasra, što nije slučaj i sa ostalima.
Pogledajte novu epizodu emisije Sputnjik sport.