Za ovog ruskog umetnika ne postoje granice u kreativnosti, krase ga izvanredna tehnika, stil izvođenja i besprekoran ukus. Njegove improvizacije raznovrsne su i virtuozne.
Oleg je mnogo puta bio prototip glavnog junaka dokumentarnih i igranih filmova, kao što su dokumentarni film poznatog publiciste Majkla Bernštajna „Ein Wunderkind" i debitantsko rediteljsko ostvarenju Ljudmile Gurčenko „Šareni sumrak".
Prvi put je u Srbiji, a kako ističe, drago mu je što je deo jubileja povodom deset godina festivala „Kustendorf klasik“ i veoma je zahvalan tvorcu festivala Emiru Kusturici na pozivu.
Dodaje je da je kultura Rusije veoma bogata različitim tradicijama, muzikom, kao i da muzika ne može da se ukine - ona će da živi večno i uvek.
Akuratov naglašava i važnost saradnje srpske i ruske kulture, jer kako kaže, mi kao Sloveni osećamo jedni druge i razumemo. Na pitanje oseća li kao umetnik uticaj zapadnih sankcija uvedenih Rusiji i pokušaja ukidanja ruske kulture, kaže:
Zahvalio se Emiru Kusturici na organizaciji veličanstvenog festivala kao što je „Kustendorf Klasik“ jer, ističe, to nije samo klasična muzika i muzika za festivale već i ruska a drago mu je da se ceni, poštuje, voli ruska kultura i muzika ruskih kompozitora.
Akuratov posebno komentariše i nove tendencije u primeni veštačke inteligencije u umetničkom radu.
„Ja sam lično protiv veštačke inteligencije, ali obožavam prirodnu inteligenciju, jer čovek mora na prirodan način da razmišlja i to svaki čovek, nije važno da li je umetnik, pesnik, kompozitor, građevinac ili slikar“, dodao je on.
Mladim i talentovanim ljudima savetuje kako da budu jedinstveni i da sa svojim posebnostima žive i stvaraju.
Akuratov na kraju razgovora za Sputnjik poručuje da je svaki dan veoma važan u životima svih nas, a svim ljudima, posebno mladim umetnicima savetuje da vole i cene muziku, jer će im ona, uveren je, doneti sreću, zdravlje, pozitivnu energiju, duhovnost, toplinu, svetlost i dobrotu.