„Znate, ovo je tako tipično za ukrajinski režim i, imajući u vidu monopol na informacionu komponentu, oni sebi dozvoljavaju, i umnogome prilično uspešno, da čak obmanu svoju publiku. Nijednog ukrajinskog zločinca tamo nema, nijedan ukrajinski vojnik tamo ne postoji, grad je potpuno pod kontrolom Rusije. Mit o tome da je Artjomovsk, makar neki njegov deo (pod ukrajinskom kontrolom), apsolutno ne stoji“, rekao je Pušilin.
„Sa Artjomovskom je situacija još gora. Artjomovsk sam lično već ceo obišao i tamo je bio i (vicepremijer) Marat Šakirzjanovič Husnulin, koji je dao svoju ocenu o mogućnostima obnove. Ali, ukrajinski režim, istovremeno, nastavlja da demonstrira da je makar neki deo grada pod njihovom kontrolom“, objasnio je lider DNR.
Referendum zbog naziva grada?
Ukrajinske snage treba potisnuti najmanje 500 kilometara
„Sada se postavlja pitanje koliko daleko ih treba potisnuti da ne bi granatirali naša naselja? Trenutno to minimalno treba da bude 500 kilometara. Jasna nam je karta Ukrajine i razumemo gde bi mogla biti granica. To treba da bude Dnjepar kao prirodna barijera. Ali, opet, tu je sledeća situacija: mi smo sada pored Dnjepra i pravimo neku pauzu. Ali, neprijatelj će ovu pauzu zasigurno iskoristiti za pregrupisavanje kako bi se opet snabdeo naoružanjem i da bi isprao mozgove građanima koji su ostali u Ukrajini“, ocenio je lider DNR.