„Svedoci smo trke u raketnom naoružanju sa teško predvidivim posledicama. U unapređenje raketnih tehnologija ulažu se desetine milijardi dolara. Taj proces postaje nekontrolisan“, rekao je diplomata, predsedavajući Režima kontrole raketnih tehnologija u periodu 2021-2022. godine.
„Velikom brzinom se modernizuje strateško ofanzivno naoružanje. Svoje raketne potencijale aktivno povećava Kina. U klub onih koji poseduju interkontinentalne rakete odnedavno je upala i Severna Koreja. Na pragu su i Izrael, Indija, Pakistan – oni ne odustaju od ideje da naprave rakete dometa preko 5.500 kilometara“, rekao je on u intervjuu za „Međunarodni život“.
„Očigledno je da je potrebno da Rusija poveća taktički raketni potencijal, jačanjem njegove efikasnosti u primeni i blagovremenim stvaranjem zaliha raketnog naoružanja za efikasan odgovor na svaki izazov za nacionalnu bezbednost, uključujući Kalinjingrad, gde su zemlje NATO namerile da rusku teritoriji stave na nišan američki višecevnih bacača raketa“, istakao je Maškov.