„Da bi izbacila neprijatelja koji se ukopao, kao što to Ukrajina želi da uradi, tradicionalni pristup SAD i saveznika počeo bi snažnim vazdušnim napadom pomoću aviona i krstarećih raketa“, piše list.
Prema rečima penzionisanog američkog potpukovnika Džona Nagla, ukrajinske snage imaju ograničen broj borbenih aviona i jurišnih helikoptera, tako da je malo verovatno da će Kijev rizikovati da ih upotrebi u frontalnom napadu.
Umesto toga, Kijev će verovatno pokrenuti veliki napad – ili nekoliko manjih napada – koristeći kopneno precizno oružje dugog dometa, uključujući rakete i artiljeriju, od kojih su većinu donirali zapadni saveznici, navode stratezi lista. Posle toga se očekuje početak velike ofanzive kopnenih snaga, koja će se takođe razlikovati od standarda NATO-a.
„Velika razlika je u tome što bi američke ili savezničke snage predvodile avangardu savremenih borbenih tenkova, dok bi ukrajinske snage imale samo mali broj“, piše list.
Nemački list „Bild“ je, pozivajući se na neimenovanog zvaničnika NATO-a, ranije tvrdio da Kijev priprema ofanzivu čiji bi glavni fokus bili Lugansk i Zaporožje, sa ciljem da se prekinu kopnene komunikacije Rusije sa Krimom. List „Politiko“ objavio je da SAD očekuju da ofanziva Kijeva počne do maja. Komandant ukrajinskih kopnenih snaga Aleksandar Sirski ranije je izjavio da bi Kijev uskoro mogao da pređe u ofanzivu u oblasti Artjomovska.